na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » recetë

ROTINA orizi

përbërës:
•  organike orizi ROTINA 100g
•  100g brokoli
•  10g piper i kuq fanar
•  10G union (copë)
•  15g xhenxhefil
•  4 karafil hudhër
•  ¼ TBS Salt
•  10ml sauce BBQ
•  20ml vaj vegjetal
 
udhëzim
①Boil 4 gota (2L) e ujit, shtoni makarona dhe ziej për 5minutes, fikur zjarrin. Merrni nga makarona.
tigan ②Preheat në 190 ° C.
③Pour pak vaj në tigan , onions skuqura,xhenxhefil dhe hudhër. shtoj  brokoli dhe fanar piper, skuqura me zjarr të lartë.   
④  Shto makarona dhe pak kripë në tigan, llokoçis skuqura me zjarr të ulët për 2minutes, sjellë në pjatë , salcë me salcë BBQ dhe për të shërbyer atë .

Menu