na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » recetë

petë gjelbër sojë

përbërësit

•  organike gjelbër sojë 100g

•  40G Edamame 

•  30ml vera gatim

•  ¼ bashkim (copë)

•  15g xhenxhefil

•  4 karafil hudhër

•  ¼ TBS Salt

•  150g deti Astarte (non-predhë)

•  20ml vaj vegjetal udhëzim 

①  vlim 8 gota (2L) e ujit, shtoni petë dhe zierje butësisht për 6-7minutes ose deri gatuar përmes. Shpëlaj nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm.

②  Astarte pastër, vendos mënjanë.

③ tigan ngroh në 190 ° C.

④  Hidh pak vaj në tigan , onions skuqura ,xhenxhefil dhe hudhër. shtoj gatim verë , kripë, dhe Astarte, skuqura me zjarr të lartë.   

⑤  Shto Edamame dhe petë në të , llokoçis skuqura me zjarr të ulët për 2minutes, sjellë në pjatë , dhe për të shërbyer. 

Menu