na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » Produkte » gluten makarona pa bathë
  • /img / organic_gluten_free_high_protein__black__bean_fettuccine.jpg
  • /upfile / 2018/03/23 / 20180323134742_357.jpg
  • /upfile / 2018/03/23 / 20180323134755_198.jpg

gluten organike pa pagesë black fettuccine bean


Vendi i origjinës:

Kinë

brand Name:

Biofarm / OEM

Numri Model:

 

vërtetim:

USDA CERES BRC HACCP ISO9000

Minimale Rendit Sasia:

1ton (5000çanta)

çmim:

USD0.74

detajet Paketimi:

200g / qese

Koha e dërgimit:

35ditë pas pagesës

Kushtet e pagesës:

T / T  

Furnizimi Aftësia:

3000 ton / vitEnquiry

  • përshkrim i produktit
  • specifikimet
  • ushqim
  • Enquiry
  • Faqet Product
përshkrim i produktit

Organike fettuccine Black Bean është bërë nga miell bean zi , ujë . ajo ka shumë përfitime shëndetësore.
1.     fasule e zezë mund të ndihmojë në përmirësimin e sistemit tuaj të tretjes.
Bathë zi është ngarkuar me fibra. Fiber mund të ndihmojë në parandalimin e kapsllëk, duke e bërë dikujt lëvizjen e zorrëve të lehtë për të menaxhuar.
2.     fasule e zezë mund të ndihmojë individët me diabet të ruajtur nivelet e sheqerit në gjak.
Përmbajtja e lartë e fibrave dhe tretje të qëndrueshme edhe për të parandaluar spikes dhe crashes në nivelet e sheqerit në gjak. Nivelet e pasigurt e sheqerit mund të jetë fatale për diabetikët.
3.    fasule e zezë përmban antioksidantë më shumë se një mund të mendojnë.
Bathë zi përmban më shumë aktivitet antioksidant sesa çdo bathë tjetër. Një studim, botuar në Gazeta e Bujqësisë dhe Ushqimit Kimi në 2003, zbuloi se fasule me shtresa të errëta farë përmban shumë flavonoids. Flavonoids janë një ngjyrë-prodhimin e pigmente phytonutrient që funksionojnë si antioksidantë në trup për të luftuar radikalet e sëmundjeve dhe falas. Phytonutrients janë komponimet bimore, edhe më shumë përgjegjës për ngjyrën e uzinës se të tjerët, që ndihmon Aftësia e uzinës për të mbijetuar nga rrezatimi UV dhe sëmundjet.
4.     fasule e zezë mund t'ju ndihmojë të qëndroni në kërkim të rinj.
Antioksidantë si anthocyanins mos jo vetëm luftën kundër sëmundjeve. fasule e zezë përmbajnë potencial për të parandaluar plakjen e parakohshme e shkaktuar nga rrezet e diellit overexposure.
5.     fasule e zezë mund të ndihmojë individët të çhelmoj.
Sulfites janë komponimet acid gjendet në vera, thartiçkë, dhe disa perime, e cila mund të shkaktojë efekte anësore, të tilla si dhimbje koke dhe çorientimit. Studimet kanë treguar se fasule e zezë janë jashtëzakonisht të larta në molibden, një mineral të rrallë nuk gjenden shpesh në ushqime. Ky mineral counteracts këto efekte anësore.
6.     fasule e zezë mund të rritë gjithashtu sistemin tuaj nervor.
fasule e zezë gjithashtu ofrojnë trurit acidet amino nevojshme, vitamina, dhe minerale. disa vitamina, duke përfshirë edhe vitaminë B9 dhe folate, luajnë një rol të rëndësishëm në rregullimin e amino acideve të caktuara që sistemi nervor kërkon.

specifikimet

fettuccine 

gjatësi(pranojë customization 

gjerësi 

19cm 

0.6cm

ushqim

ushqim  informacion

sasia mesatare

për shërbejnë

per 100g

energji

672KJ / 161k politike

1344KJ / 321kcal

proteinë

22.5G

45G

karbohidrat

15G

30G

i cili sheqerna

4.5G

9G

yndyrë, total

1.8G

3.6G

i cili saturates

1G

2G

përtej

0G

0G

fibër

11G

22G

sodium

0G

0G

Ekuivalent si kripë

0G

0G


shërbyer madhësia:50G      
përbërësit: organike pluhur i zi bean,  ujë
jeta raft:  24muajEnquiry
Menu