na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » Produkte » gluten makarona pa bathë
  • /img / organic_gluten_free_black_bean_short_pasta37mm.jpg
  • /upfile / 2018/04/12 / 20180412112024_729.jpg
  • /upfile / 2018/04/12 / 20180412112044_749.jpg

gluten organike Black Bean pagesë short makarona(3.7mm)


Vendi i origjinës:

Kinë

brand Name:

Biofarm / OEM

Numri Model:

 

vërtetim:

USDA CERES BRC HACCP ISO9000

 

Minimale Rendit Sasia:

1ton (5000çanta)

çmim:

USD0.7

detajet Paketimi:

200g / qese

Koha e dërgimit:

35ditë pas pagesës

Kushtet e pagesës:

T / T  

Furnizimi Aftësia:

3000 ton / vit

Enquiry

  • përshkrim i produktit
  • specifikimet
  • ushqim
  • Enquiry
  • Faqet Product
përshkrim i produktit

Përbërës kryesor i zi makarona bathë të shkurtër është bean zi , e cila ka shumë përfitime shëndetësore.
1.     fasule e zezë mund të ndihmojë në përmirësimin e sistemit tuaj të tretjes.
Bathë zi është ngarkuar me fibra. Fiber mund të ndihmojë në parandalimin e kapsllëk, duke e bërë dikujt lëvizjen e zorrëve të lehtë për të menaxhuar.
2.     fasule e zezë mund të ndihmojë individët me diabet të ruajtur nivelet e sheqerit në gjak.
Përmbajtja e lartë e fibrave dhe tretje të qëndrueshme edhe për të parandaluar spikes dhe crashes në nivelet e sheqerit në gjak. Nivelet e pasigurt e sheqerit mund të jetë fatale për diabetikët.
3.    fasule e zezë përmban antioksidantë më shumë se një mund të mendojnë.
Bathë zi përmban më shumë aktivitet antioksidant sesa çdo bathë tjetër. Një studim, botuar në Gazetën e Bujqësisë dhe Ushqimit Kimisë në 2003, zbuloi se fasule me shtresa të errëta farë përmban shumë flavonoids. Flavonoids janë një ngjyrë-prodhimin e pigmente phytonutrient që funksionojnë si antioksidantë në trup për të luftuar radikalet e sëmundjeve dhe falas. Phytonutrients janë komponimet bimore, disa më shumë përgjegjës për ngjyrën e uzinës se të tjerët, që ndihmon aftësinë e uzinës për të mbijetuar nga rrezatimi UV dhe sëmundjeve.
4.     fasule e zezë mund t'ju ndihmojë të qëndroni në kërkim të rinj.
Antioksidantë si anthocyanins mos jo vetëm luftën kundër sëmundjeve. fasule e zezë përmbajnë potencial për të parandaluar plakjen e parakohshme e shkaktuar nga rrezet e diellit overexposure.
5.     fasule e zezë mund të ndihmojë individët të çhelmoj.
Sulfites janë komponimet acid gjendet në vera, thartiçkë, dhe disa perime, e cila mund të shkaktojë efekte anësore, të tilla si dhimbje koke dhe çorientimit. Studimet kanë treguar se fasule e zezë janë jashtëzakonisht të larta në molibden, një mineral të rrallë nuk gjenden shpesh në ushqime. Ky mineral counteracts këto efekte anësore.
6.     fasule e zezë mund të rritë gjithashtu sistemin tuaj nervor. 
fasule e zezë gjithashtu ofrojnë trurit acidet amino nevojshme, vitamina, dhe minerale. disa vitamina, duke përfshirë edhe vitaminë B9 dhe folate, luajnë një rol të rëndësishëm në rregullimin e amino acideve të caktuara që sistemi nervor kërkon. 

specifikimet

bean organike black short makarona 

Trashësia 

widtorë 

0.6mm 

3.7mm 

ushqim

ushqim  informacion

sasia mesatare

për shërbejnë

per 100g

energji

672KJ / 161k politike

1344KJ / 321kcal

proteinë

22.5G

45G

karbohidrat

15G

30G

i cili sheqerna

4.5G

9G

yndyrë, total

1.8G

3.6G

i cili saturates

1G

2G

përtej

0G

0G

fibër

11G

22G

sodium

0G

0G

Ekuivalent si kripë

0G

0G


shërbyer madhësia:50G
përbërësit: organike pluhur i zi bean, organik pluhur i zi oriz, ujë
jeta raft:  24muaj

Enquiry
Menu