na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » Produkte » gluten makarona pa bathë
  • /img / organic_gluten_free_brown_rice_rotina-31.jpg
  • /upfile / 2018/03/23 / 20180323143507_436.jpg
  • /upfile / 2018/03/23 / 20180323143516_597.jpg

gluten organike pa pagesë ROTINA orizi


Vendi i origjinës:

Kinë

brand Name:

Biofarm / OEM

Numri Model:

 

vërtetim:

USDA CERES BRC HACCP ISO9000

Minimale Rendit Sasia:

1ton (5000çanta)

çmim:

diskutuar më tej

detajet Paketimi:

200g / qese

Koha e dërgimit:

35ditë pas pagesës

Kushtet e pagesës:

T / T  

Furnizimi Aftësia:

3000 ton / vit

Enquiry

  • përshkrim i produktit
  • specifikimet
  • ushqim
  • Enquiry
  • Faqet Product
përshkrim i produktit

Përbërës kryesor i organike ROTINA oriz ngjyrë kafe është orizi , ajo ka nën përfitime shëndetësore
1.Rreziku mundur reduktuar të kancerit Colon
Mendohet se nivelet e larta të selen, si dhe fenolet e gjeti në orizi mund të shoqërohet me rrezik të reduktuar të kancerit të zorrës së trashë.   Këto fenolet janë të pranishme në përqendrime më shumë të larta në orizi se në të bardhë, që do të thotë këtë shoqatë nuk mund të shihet me konsum të lartë oriz të bardhë.   Përmbajtja e lartë e fije dietetike mund të kontribuojë gjithashtu në një zorrë e trashë të shëndetshme dhe sistemin e tretjes.
2.parandalimin e sëmundjeve të zemrës
Për shkak të përmbajtjes së tij të lartë fibër, të hahet një dietë e lartë në orizi mund të ofrojnë një mbrojtje kundër studimit kardiovaskulare sëmundjes.Një kryer në Filadelfia sugjeroi se shtresa e indeve përreth orizi, (e cila është e lëmuar off kur bën oriz të bardhë), mund të zvogëlojë veprimin e proteinave angiotensin II, i cili është i njohur për rritjen e arteriosklerozës dhe të gjakut presion.
3.Uljen e kolesterolit të keq
orizi është një burim i shkëlqyer i fibrave të tretshme, e cila ndihmon për nivele të ulëta të "keq’ LDL kolesterolit në blood.There është gjithashtu një sugjerim se vaji i pranishëm në orizi ose nxjerrë krunde oriz vaj mund të ndihmojë për të ulur nivelet e dëmshme të kolesterolit dhe presionin e gjakut, ndërsa ngritur nivelet e 'shëndetshme’ HDL kolesterolit. 
4.Mbajtja e një peshë të shëndetshme të trupit
Një dietë e lartë në fibra dietetike ka tendencë për të mbushur ju lart më shumë dhe ka qenë i lidhur me ulur marrjes të ushqimit dhe ruajtjen e një peshë të shëndetshme të trupit.  orizi është një burim i shkëlqyer i fije dietetike, dhe gjithashtu ka një indeks të ulët glycemic se oriz të bardhë, do të thotë se në përgjithësi do të shkaktojë një rritje më të qëndrueshme dhe të gjatë të qëndrueshme në nivelet e sheqerit në gjak. Kjo gjithashtu kontribuon në mbajtjen e të plotë për më gjatë dhe më pak të ngjarë të ketë nevojë për ushqime ose nopem.
5.funksion të shëndetshme të zorrëve
Brown oriz gjithashtu përmban sasi të mirë të fibër pazgjidhshëm që qëndron në tretje gut dhe AIDS dhe sekretim.  Ky lloj i fibër tërheq ujë në zorrë dhe në këtë mënyrë shkakton lëvizjet më fluide zorrë dhe parandalon kapsllëk.
6.Kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak
Fibër në orizi do të thotë se tretje koha e këtij karbohidrate është më i ngadalshëm se sa kokrra më të përpunuara, duke përfshirë oriz të bardhë.  Kjo do të thotë se ka një lirim më të kontrolluar të ngadalshëm e sheqerit në qarkullimin e gjakut dhe produkti ka një indeks të ulët glycemic (të miratuara nga qeveria) se tjetër dietë grains.A të pasur në të miratuara nga qeveria të ulët, ushqime fibër të lartë është i lidhur me nivele më të qëndrueshme të glukozës në gjak, e cila mund të ndihmojë për të zvogëluar rrezikun e llojit në zhvillim 2 diabet.
7.Mbajtja e një sistemi të shëndoshë nervor
orizi përmban një shkallë të lartë të manganez ushqyese, e cila është e nevojshme për të prodhuar acide yndyrore dhe hormonet e nevojshme për të mbajtur një sistem të shëndoshë nervor.
Ndihmon për të mbajtur kockat e shëndetshme
orizi është një burim i madh i magnezit, e cila mendohet të jetë një lëndë ushqyese të rëndësishme të nevojshme për eshtra të shëndoshë, së bashku me kalcium dhe vitaminë D.Magnesium është një lëndë ushqyese kyçe nevojshme për të ndërtuar eshtra dhe mangësi ka qenë lidhur me densitet të ulët e eshtrave dhe osteoporozën më vonë në jetë.  Një filxhan kafe oriz përmban rreth 21% e kërkesave tuaja të përditshme magnezit.

specifikimet

Fusilli  

gjatësi(pranojë customization madhësi) 

gjerësi 

3cm

0.6cm

ushqim

jeta raft:  24muaj

sasia mesatare

per 100g

energji

1529KJ

proteinë

12G

karbohidrat

66.9G

kalcium

17.124G

yndyrë

3.3G

fibra patretshme diete

6.79G

fibër Total diete

8.26G

lagështi

8.20G

hi

1.3G


përbërësit: oriz organik kafe  Miell, miell patate organike  jeta waterShelf:  24muaj

Enquiry
Menu