na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » Produkte » gluten makarona pa bathë
  • /img / organic_gluten_free_green_lentil_fusilli-72.jpg
  • /upfile / 2018/03/23 / 20180323145231_451.jpg
  • /upfile / 2018/03/23 / 20180323145301_851.jpg

gluten organike pagesë gjelbër thjerrëz Fusilli


Vendi i origjinës:

Kinë

brand Name:

Biofarm / OEM

Numri Model:

 

vërtetim:

USDA CERES BRC HACCP ISO9000

 

Minimale Rendit Sasia:

1ton (5000çanta)

çmim:

USD

detajet Paketimi:

200g / qese

Koha e dërgimit:

35ditë pas pagesës

Kushtet e pagesës:

T / T  

Furnizimi Aftësia:

3000 ton / vit

Enquiry

  • përshkrim i produktit
  • specifikimet
  • ushqim
  • Enquiry
  • Faqet Product
përshkrim i produktit

Organike sojë gjelbër thjerrëz Fusilli është bërë nga thjerrëz gjelbër dhe ujit. ajo ka shumë përfitime shëndetësore. 
1. kolesterol më të ulët
Thjerrëzat të ndihmojë për uljen e kolesterolit në gjak pasi ai përmban nivele të larta të fibrave të tretshme. Uljen e niveleve të kolesterolit tuaj zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditje në tru duke e mbajtur arteriet tuaja te pastra.
2. zemra Shëndeti
Disa studime kanë treguar se të hahet ushqime të lartë fibër si thjerrëzat zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Thjerrëzat janë gjithashtu një burim i madh i folate dhe magnez, të cilat janë kontribues të mëdha për shëndetin e zemrës. Folate ul nivelin tuaj homocysteine, një faktor serioz rreziku për sëmundjet e zemrës. Magnezi përmirëson qarkullimin e gjakut, oksigjen dhe ushqyesve të gjithë trupin. Nivelet e ulëta të magnezit janë të lidhura direkt me sëmundje të zemrës, kështu thjerrëzat hahet do të mbani zemrën tuaj të lumtur!
3. tretjes Shëndeti
Fibër pazgjidhshëm diete gjendet në thjerrëzat ndihmon në parandalimin e kapsllëk dhe çrregullime të tjera të tretjes si sindromi i zorrëve nervoz dhe diverticulosis.
4. Stabilizuar sheqerit në gjak
Shtimi me shumë përfitime të fibrave, tretshme kurthe fibra Karbohidratet, ngadalësuar tretje dhe stabilizimin e niveleve të sheqerit në gjak. Kjo mund të jetë veçanërisht e dobishme për ata me diabet, rezistenca e insulinës ose hypoglycemia.
5. Proteina mirë
Nga të gjitha bishtajore dhe arra, thjerrëzat përmbajnë treta më të larta nivelet e të proteinave. 26 për qind e kalorive thjerrëz janë atribuar proteina, e cila i bën ata një burim i mrekullueshëm i proteinave për VEGJETARIANËT dhe vegans.
6. rrit energjinë
Thjerrëzat rritjen e qëndrueshme, energji ngadalshëm-djegia për shkak fibër saj dhe karbohidratet komplekse. Thjerrëzat janë gjithashtu një burim i mirë i hekurit, e cila transporton oksigjenin në të gjithë trupin tuaj dhe është çelësi për prodhimin e energjisë dhe metabolizmin.
7. Humbje peshe
Edhe pse thjerrëzat përfshijë të gjitha këto ushqyesve të dobishme të tilla si fibër, proteinë, minerale dhe vitamina, ata janë ende të ulët të kalorive dhe përmbajnë praktikisht asnjë yndyrë. Një filxhan thjerrëzat gatuar përmban vetëm rreth 230 kalori, por ende lë ju ndiheni të plotë dhe të kënaqur.

specifikimet

Fusilli  

gjatësi(pranojë customization madhësi) 

gjerësi 

3cm 

0.6cm

ushqim

jeta raft:  24muaj

sasia mesatare

per 100g

energji

1472KJ

proteinë

22.9

karbohidrat

53.9G

kalcium

56.28G

yndyrë

2.2G

fibra patretshme diete

9.68G

fibër Total diete

10.67G

lagështi

8.10G

hi

2.2G


përbërësit: organike  sojë   pluhur,  ujë
jeta raft:  24muaj

Enquiry
Menu