na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » Produkte » gluten makarona pa bathë
  • /img / organic_gluten_free_green_soybean__spaghetti.jpg
  • /upfile / 2018/03/23 / 20180323105851_513.jpg
  • /upfile / 2018/03/23 / 20180323105859_305.jpg

gluten organike pa spageti green sojë


Vendi i origjinës:

Kinë

brand Name:

Biofarm / OEM

Numri Model:

 

vërtetim:

USDA CERES BRC HACCP ISO9000

Minimale Rendit Sasia:

1ton (5000çanta)

çmim:

USD0.68

detajet Paketimi:

200g / qese

Koha e dërgimit:

35ditë pas pagesës

Kushtet e pagesës:

T / T  

Furnizimi Aftësia:

3000 ton / vit

Enquiry

  • përshkrim i produktit
  • specifikimet
  • ushqim
  • Enquiry
  • Faqet Product
përshkrim i produktit

Gjelbër spageti sojë është bërë nga miell sojë gjelbër , water.it ka përfitime shëndetësore goditje.
1.soje gjelbër janë pasur me acid pangopura yndyror dhe lecithin sojës, e cila është e dobishme për të mbajtur elasticitetin e enëve të gjakut dhe ka një më të mirë parandalim në mëlçisë yndyrore.
2.soje jeshile janë të pasura me saponins, frenuesit pro-ngas, isoflavone, molibden, selen dhe vetive të tjera anti-kancer, të cilat janë të dobishme për të ndaluar kancerin e prostatës, kanceri i lëkurës, kanceri i zorrës së trashë, kanceri esophageal, etj. pothuajse të gjithë kancereve në rritje.
3. soje gjelbër kanë një freskuese, efekti detoxification. ndërkohë, kjo është përfitim për stomakun.
4. sojë e gjelbër janë të pasura me anthocyanins, i cili është një pigment natyral, ajo është antioksidantë shumë të çmuar

specifikimet

spageti  

gjatësi(pranojë customization 

gjerësi 

19cm 

0.15cm

ushqim

ushqim  informacion

sasia mesatare

për shërbejnë

per 100g

energji

681KJ / 163k politike

1362KJ / 326kcal

proteinë

22.5G

45G

karbohidrat

15G

30G

i cili sheqerna

5.5G

11G

yndyrë, total

1.8G

11G

i cili saturates

1G

2G

përtej

0G

0G

fibër

10G

20G

sodium

0G

0G

Ekuivalent si kripë

0G

0G


shërbyer madhësia:50G      
përbërësit: organike  sojë e gjelbër  pluhur,  ujë
jeta raft:  24muaj

Enquiry
Menu