na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » recetë

sojë short makarona

përbërës:
•  sojë organike short makarona 100g
•  20g hudhër black
•  20G përdhunim kineze
•  10G  karotë(copë)
•  10G union (copë)
•  15g xhenxhefil
•  4 karafil hudhër
•  ¼ TBS Salt
•  10ml sauce domate
•  20ml vaj vegjetal
 
udhëzim
①Boil 4 gota (2L) e ujit, shtoni makarona dhe ziej për 1 minutë, fikur zjarrin. Merrni nga makarona.
tigan ②Preheat në 190 ° C.
③Pour pak vaj në tigan , onions skuqura,xhenxhefil dhe hudhër. shtoj  dhunimi i zi garlic.Chinese dhe karrota , skuqura me zjarr të lartë.   
④  Shto makarona dhe pak kripë në tigan, llokoçis skuqura me zjarr të ulët për 2minutes, sjellë në pjatë , salcë me salcë domate dhe për të shërbyer atë .

Menu