na telefononi në çdo kohë +86-22-26886596
shtëpi » recetë

petë oriz të bardhë

përbërësit
•  një pako të vogël të  petë të bardhë
•  ½ vezë gatuar
•  10g lëkurë të freskët tofu
•  5g aromatik-lulëzuan hudhër
•  5G agaric
•  salcë kineze chill (Lao Gan salcë ma chill)
•  supë-të aksioneve (fakultativ  ujë)
•   ¼ lugë kripë

udhëzim 
①put agaric në ujë të vluar për 5 minuta , thahet off ujë . vendos mënjanë .
②cook petë oriz të bardhë në ujë të vluar për 6-7 minuta, thahet off ujë, vendos mënjanë .
③heat përgatitur-të aksioneve supë , shtoni petë në të, gatim në lidhje me 2 minuta.
④ petë Sezonin me kripe dhe Chinês chill
⑤put agaric ,aromatik-lulëzuan hudhër , vezë për salcë , dhe për të shërbyer atyre.

Menu